Szybka pożyczka przez internet bez zaświadczeń i pośredników – brzmi zachęcająco, prawda? Polacy z roku na rok coraz chętniej się zadłużają. Znaczna część, bo ok. 40% zwolenników kredytów pozabankowych spóźnia się jednak z opłatami lub nie reguluje rosnących długów wcale. Hasła takie jak pożyczka w 15 minut przez internet czy szybka gotówka online bombardują niemal z każdej strony. Czy można bez wychodzenia z domu skorzystać z pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń? Oszczędź sobie poszukiwań i sprawdź, kiedy jest to możliwe.

Szybka pożyczka gotówkowa – bez zaświadczeń?

Pożyczki gotówkowe online cieszą się szczególną popularnością wśród kredytobiorców. Dlaczego? Ponieważ w kilka minut i to bez wychodzenia z domu można zasilić swoje konto o kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko zależy od wybranej oferty oraz instytucji finansowej. Kredytobiorcy nie tylko poszukują wskazówek, jak złożyć wniosek, ale także które dokumenty warto przygotować przed rozpoczęciem procedury. Dobrze, gdyby było ich jak najmniej, ale czy da się w ogóle zaciągnąć szybką pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń? Niektórzy pożyczkodawcy nie wymagają dokumentów potwierdzających zatrudnienie. Potrzebne są jednak inne dane, które pozwolą zweryfikować kredytobiorcę.

Warto wiedzieć:

Na szybką pożyczkę przez internet mogą zdecydować się osoby dorosłe, które posiadają dokument tożsamości (np. dowód osobisty). Podczas składania wniosku trzeba podać między innymi miejsce zamieszkania/zameldowania, telefon kontaktowy, e-mail, numer konta potrzebny do przelania środków oraz wysokość uzyskiwanych dochodów bez dodatkowych potwierdzeń.

 

W zależności od rodzaju pożyczki gotówkowej online niektóre banki nie wymagają zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Wtedy potrzebne są podstawowe informacje potwierdzające tożsamość oraz wyciągi bankowe z ostatnich miesięcy wykazujące jakiekolwiek źródło dochodu np. w formie stypendium, alimentów czy renty. Inne zasady obowiązują obecnych klientów oraz tych nowych. Dla tych pierwszych osób formalności zazwyczaj ograniczone są do minimum przy zachowaniu możliwości wnioskowania o duże kwoty kredytu. W przypadku nowych klientów kwota  szybkiej pożyczki przez internet może nie być zbyt wysoka.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową online?

Banki oraz inni pożyczkodawcy udostępniają wnioski na własnych stronach internetowych. Jeśli szybka pożyczka przez internet nie wymaga zaświadczeń, wtedy cała procedura weryfikacyjna może potrwać kilka minut. Gdy potrzebny jest dowód, wystarczy, że kredytobiorca wyśle jego wyraźny skan lub zdjęcie. Pozostałe dokumenty można przesłać w formie załącznika bez wychodzenia z domu. W przypadku pożyczki gotówkowej online nawet umowa jest podpisywana zdalnie – dlatego też instytucje finansowe wymagają podania adresu e-mail. Co z osobami, które nie czują się dobrze w internecie i wolą bardziej tradycyjne rozwiązania? Wniosek o pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń można również złożyć telefonicznie lub w trakcie wideorozmowy z przedstawicielem.

Pożyczka w 15 minut – przez internet czy w banku?

Czas pandemii spowodował, że wiele spraw, które niegdyś musiały być załatwiane stacjonarnie, w dużej części przeniosły się do świata online. Nie powinien zatem dziwić fakt, że szybka pożyczka przez internet jest również dostępna dla użytkowników sieci. Która forma uzyskania kredytu jest atrakcyjniejsza? Wszystko zależy od tego, czy kredytobiorca preferuje standardową rozmowę z doradcą w oddziale, czy jest otwarty na nowe zdalne rozwiązania. Korzystając z kanałów zdalnych (bankowość internetowa i mobilna) wniosek o kredyt można złożyć w dowolnej chwili. Ważna jest również szybkość takiej operacji. Po weryfikacji zdolności kredytowej, zaakceptowaniu warunków i podpisaniu umowy pieniądze niemal natychmiast trafiają na konto.

Jeżeli w takim przypadku pożyczka w 15 minut przez internet brzmi zachęcająco, to ewentualne wątpliwości może rozwiać wideorozmowa lub rozmowa telefoniczna z doradcą finansowym, który z pewnością doradzi, w jaki sposób najszybciej i najwygodniej złożyć wniosek o potrzebne środki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here