Niespodziewany remont mieszkania, zepsuty samochód, a może nagła śmierć członka rodziny spowodowała, że wpadłeś w kłopoty finansowe? Potrzebujesz pieniędzy, ale masz już kilka niespłaconych zobowiązań finansowych. Zastanawiasz się, czy możesz uzyskać kolejny kredyt, będąc już uprzednio zadłużonym? Są przypadki, w których możesz. Zobacz jakich.

Kredyt dla zadłużonych – czyli dla kogo?

Kredyt dla zadłużonych, jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest dla osób zadłużonych. Ubiegać się mogą o niego osoby, które mają na swoim koncie kilka kredytów i pożyczek, nie radzą sobie z terminami spłaty, a nawet widnieją w BIK-u. Uzyskanie kredytu w takim przypadku wydaje się być rzeczą wręcz niemożliwą. I faktycznie, trzeba przyznać, że jest to zadanie trudne do wykonania. Jak wiadomo banki niechętnie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej. Jednak są takie sytuacje, w których uzyskanie kolejnego kredytu jest jedynym ratunkiem. Kredy dla zadłużonych dedykowany jest właśnie tym osobom, które borykają się z trudnościami finansowymi. Zaciągany jest w celu uporządkowania dotychczasowych zobowiązań finansowych, jako pomoc w procesie wychodzenia z długów. Samodzielne uzyskanie kredytu dla zadłużonych może okazać się nie lada wyzwaniem. Najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przeprowadzą cię przez proces krok po kroku, oraz pomogą wybrać najkorzystniejszą ofertę. Niska zdolność kredytowa, czy obecność w bazie dłużników, to dla doradców z Habza Finanse żaden problem. Przed zdecydowaniem się na kredyt dla zadłużonych przede wszystkim zwróć uwagę na umowę. Nie podpisuj umów, których nie rozumiesz. Nie bój się pytać, w końcu to ty zostajesz z ratami do spłacenia.

Kredyt dla zadłużonych – jakie wymagania muszę spełniać?

Tak jak w przypadku każdego innego kredytu, także kredyt dla zadłużonych https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/ kieruje się pewnymi wymogami. Przede wszystkim musisz mieć ważny dowód osobisty oraz aktywne konto bankowe, na które będzie można przelać uzyskane środki. Niezależnie od tego czy ubiegamy się o kredyt w firmie pożyczkowej czy banku, konieczne będzie wypełnienie oświadczenia na temat sytuacji materialnej lub dostarczenie dokumentu od pracodawcy. W przypadku firmy pożyczkowej wystarczające może okazać się samo oświadczenie. Tutaj procedury uzyskiwania pożyczek są nieco uproszczone. Natomiast w banku może być konieczne dostarczenie dokumentów podpisanych przez pracodawcę. Zawierają one informację o rodzaju zatrudnienia i wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. Nie obejdzie się również bez analizy zdolności kredytowej klienta. Dlatego musisz być przygotowany na ewentualność, że kwota którą chcesz uzyskać okaże się za wysoka. Ale spokojnie, kredyt dla zadłużonych nie jest udzielany tylko na podstawie zdolności kredytowej. Ta w takich przypadkach zazwyczaj jest dosyć niska. Pamiętaj, że swoją szansę na uzyskanie kredytu będąc zadłużonym zwiększasz współpracując ze specjalistami, którzy mają możliwość negocjacji warunków na szczeblu decyzyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here