Rodzaje kredytów, które każdy z pewnością kojarzy, to przede wszystkim kredyty gotówkowe, a także kredyty hipoteczne. Coraz większą popularnością cieszy się jednak także trzeci rodzaj zobowiązań – kredyty konsolidacyjne. Rośnie świadomość Polaków na jego temat, ale wciąż nie każdy wie, na czym on dokładnie polega i jak działa.

Warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, ponieważ w wielu przypadkach może się okazać, że konsolidacja będzie doskonałym rozwiązaniem już obecnych bądź dopiero nadchodzących problemów finansowych. W takim razie, do czego służy kredyt konsolidacyjny i dlaczego skorzystanie z niego jest dobrym pomysłem?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu, który wykorzystywany jest do spłaty kilku innych wybranych zobowiązań. Do kredytobiorcy nie trafia bezpośrednio gotówka (chyba, że zdecyduje się on dobrać jakąś kwotę na dowolny cel, co umożliwiają niektórzy kredytodawcy), a zamiast tego nowy wierzyciel spłaca w jego imieniu wskazane długi. Pozwala to za jednym zamachem pozbyć się kilku różnych zobowiązań i zamienić je na jedno, które będzie łatwiejsze do terminowej spłaty.

W ramach konsolidacji można połączyć różne rodzaje kredytów, między innymi kredyty gotówkowe, karty kredytowe i kredyty odnawialne. Maksymalna kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej, a także od oferty wybranego banku. Więcej informacji na temat kredytu konsolidacyjnego można znaleźć pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Elastyczny okres spłaty umożliwia dostosowanie kredytu do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Dlaczego warto połączyć zobowiązania?

Przede wszystkim warto wskazać, że rata kredytu konsolidacyjnego w założeniu powinna być niższa niż suma rat skonsolidowanych zobowiązań. Oznacza to, że co miesiąc nie tylko będziemy płacić mniej rat, ale też mniejszą sumę.

To bardzo użyteczne rozwiązanie w sytuacji, kiedy dotychczasowa wysokość rat staje się dla nas wyzwaniem lub po prostu wtedy, kiedy chcielibyśmy mieć co miesiąc więcej wolnego miejsca w domowym budżecie (na przykład, aby móc więcej oszczędzać bądź pozwolić sobie na większą ilość rozrywek). Wysokość raty kredytu jest dopasowywana indywidualnie, tak, aby jej terminowa spłata była łatwa i bezstresowa.

Posumowanie

Popularność kredytu konsolidacyjnego jest jak najbardziej uzasadniona. Wynika ona przede wszystkim z faktu, że ten rodzaj kredytu pozwala znacząco zmniejszyć liczbę posiadanych zobowiązań, a także wysokość comiesięcznych rat. Oszczędza więc zarówno nerwy, jak i pieniądze kredytobiorcy. Jednocześnie trzeba wskazać, że samodzielne pozyskanie jakiegokolwiek kredytu konsolidacyjnego, nie mówiąc już o korzystnym kredycie konsolidacyjnym, może być bardzo trudne.

Przed podjęciem decyzji bank niewątpliwie zbada zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, a ta, w przypadku osób posiadających wiele różnych zobowiązań, bywa bardzo niska. Dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pośrednika kredytowego, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Nie tylko zadba on o uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej, ale też wynegocjuje korzystne warunki i zajmie się wszystkimi formalnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here