Dobra organizacja kapitału ma duże znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstwa i planowanych inwestycji. Właściciele firm często korzystają z usług konsultingowych w tym sektorze. Warto wiedzieć, jakie zalety ma współpraca z podmiotami zewnętrznymi.

Ogólne korzyści

Skorzystanie z pomocy doradcy finansowego to rozwiązanie dla firm, posiadających swoje oddziały w Polsce oraz za granicą. Dzięki specjaliście można podejmować odpowiedzialne decyzje, które mają istotny wpływ na kapitał przedsiębiorstwa. Doradca posiada wiedzę na temat obowiązujących przepisów, co umożliwia mu świadczenie pomocy w prowadzeniu dokumentacji oraz obiektywnej ocenie rzeczywistego stanu zgromadzonych środków finansowych. Doradca odpowiada ponadto za przygotowaniu odpowiednich wniosków VAT-REF. Usługi mogą mieć różnorodny charakter lub ukierunkowanie specjalistyczne. Konsulting nierzadko dotyczy m.in. kwestii podatkowych. Pomoc doradcy okazuje się często niezbędna w przypadku wykrycia nieprawidłowości w ramach audytu sprawozdań finansowych przeprowadzanego m.in. przez firmę outsourcingową – https://www.crowe.com/pl/services/audyt/badanie-sprawozdan-finansowych.

Optymalizacja procesów księgowych

W ramach konsultingu Crowe często oferowana jest optymalizacja procesów księgowych. Usługa skierowana jest do jednostek, zmagających się z nieefektywnym procesem budowania informacji zarządzającej, wydłużonym terminem raportowania oraz koniecznością zatrudnienia kolejnych pracowników w sektorze księgowości. W ramach kontrolingu firma uzyskuje kompleksowe wsparcie w obsłudze wszystkich procesów. Przedsiębiorstwo może korzystać z usług kompetentnych specjalistów od księgowości, audytu, zarządzania ryzykiem itd. W ramach usługi wykorzystywane są nowoczesne modele dostosowane do aktualnych potrzeb firmy. Podmiot zewnętrzny indywidualnie traktuje swojego klienta. Stara się wykorzystywać sprawdzone i efektywne strategie, które mogą polepszyć funkcjonowanie działu księgowego firmy. Kontroling w znacznym stopniu redukuje koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo. Dostępne środki wykorzystywane są w innych rozwojowych działaniach, przekładających się na sukces firmy. Równie efektywne rozwiązanie stanowią usługi outsourcera –https://www.crowe.com/pl/services/outsourcing-uslug-ksiegowych.

Usługi konsultingowe nastawione są na potrzeby konkretnego klienta. Wspólnie z podmiotem zewnętrznym można więc z łatwością opracować strategię adekwatną do rzeczywistej sytuacji firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here