Pożyczki i kredyty to dla wielu Polaków codzienność. Bywa, że pożyczek mamy tak dużo, że nie jesteśmy w stanie spłacić wszystkich zobowiązań lub gubmy się w gąszczu rat do zapłaty. W takim przypadku z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Jeśli masz kilka różnych pożyczek, kredyt konsolidacyjny może być rozwiązaniem dla Ciebie. Ten produkt bankowy jest oferowany wszystkim osobom, które chciałyby zebrać razem swoje zobowiązania i płacić jedną ratę zamiast kilku. Nie jest to kredyt gotówkowy – zamiast pieniędzy otrzymujemy wsparcie banku w spłacie pożyczek. Oznacza to, że raz w miesiącu to bank płaci za nas wszystkie raty. Kredyt konsolidacyjny jest oczywiście płatny, jednak w efekcie większość rat ulega obniżeniu. Zamiast tego płacimy prowizję bankowi, który negocjuje warunki z poszczególnymi placówkami.

Więcej o kredytach konsolidacyjnych można poczytać w sieci, na przykład na www.kredyt-konsolidacyjny.eu.  Konsolidacja kredytu to dobry pomysł w perspektywie długoterminowej – dzięki niej nie martwimy się o spłatę kilku pożyczek i możemy w spokoju zająć się innymi sprawami.

Gdzie można znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny najczęściej oferują banki. Zdarza się jednak, że konsolidacje oferowane są przez parabanki lub firmy pożyczkowe. Najbezpieczniej jest jednak wziąć kredyt konsolidacyjny w swoim banku – jest wtedy większa szansa na lepsze warunki i niższą ratę.

Kredyty konsolidacyjne różnią się jednak między sobą.  Aby wybrać najlepszy z nich, warto jest zerknąć między innymi do rankingów kredytowych, dostępnych w Internecie. Kredyty konsolidacyjne oferuje większość banków. Dobrym sposobem jest także znalezienie doradcy kredytowego, który podpowie nam, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt.

Można również wnioskować o pożyczkę konsolidacyjną, która jest przyznawana przez firmy pożyczkowe, warto jednak dobrze sprawdzić placówkę. Banki oferują większe bezpieczeństwo (podlegają one prawu bankowemu).

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny?

Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny nie jest trudne, należy jednak przygotować sobie wszelkie niezbędne dokumenty. Na pewno bankowi przedstawić będziesz musiał dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach, wyciąg z konta, a także umowy wszystkich kredytów czy pożyczek, które do tej pory spłacasz. Należy też postarać się o zaświadczenie o łącznej kwocie, którą masz do spłacenia.

Tak jak w przypadku każdego innego kredytu, wiele banków umożliwia wnioskowanie o kredyt online. Jest to niewątpliwie duże ułatwienie, pamiętaj jednak, że kredytu konsolidacyjnego nie przyznaje się od ręki, i niezależnie od tego, czy wnioskujesz o niego online, czy osobiście, wszystkie wymagane dokumenty trzeba dostarczyć, czy to w formie elektronicznej, czy papierowej. Czasem lepszym pomysłem jest udanie się do placówki banku i porozmawianie z doradcą, który sprawdzi wszystkie wymagane dane i pomoże Ci wybrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny, dostosowany do Twoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here