Nie jest tajemnicą, że Polacy żyją na kredyt. Wielu z nich potrzebuje gotówki „na już”. Gdzie można udać się po szybki kredyt, którego warunki udzielenia będą korzystne? Czy można przyspieszyć wydanie decyzji kredytowej? Nasz poradnik wyjaśnia wszelkie przydatne kwestie.

Kto może udzielać szybkie kredyty?

Zgodnie z zasadami panującymi w polskim prawie, instytucjami, które uprawnione są do udzielania kredytów, są banki. Aby o nie aplikować, konieczne jest złożenie wniosku, w którym zawarte będą informacje związane ze zobowiązaniem – jego kwota czy cel, na jaki zostanie wydatkowany oraz dane dotyczące kredytobiorcy, które pozwolą na określenie jego zdolności kredytowej, czyli prawdopodobieństwa, że spłaci on zobowiązanie w terminie. Zazwyczaj oczekiwanie na wydanie decyzji kredytowej przez bank trwa od doby do kilkunastu dni (w zależności m.in. od typu kredytu, wykorzystywanych systemów do analizy dokumentów czy ilości złożonych do danej instytucji wniosków). Warto jednak podkreślić, że niektóre banki posiadają w swoich ofertach ekspresowe produkty, czyli możliwość uzyskania finansowania w niezwykle krótkim czasie. Więcej informacji o tym, co to jest szybki kredyt przeczytasz na Kredytexpress. Ponadto warto podkreślić, że jednym ze sposobów na szybsze otrzymanie gotówki jest aplikowanie do banku, w którym ma się już konto bankowe. Możliwe jest nie tylko ekspresowe złożenie wniosku za pośrednictwem Internetu (decyzja kredytowa wydana jeszcze tego samego dnia), ale i prędkie rozpatrzenie aplikacji i udostępnienie środków.

Czym są szybkie pożyczki?

Innymi instrumentem na rynku usług finansowych mogą być szybkie pożyczki, w których zakres wchodzą także popularne chwilówki. Są to produkty charakterystyczne dla rynku pozabankowego. Cechują się niezwykle szybkim wydawaniem decyzji kredytowej. Wiele z parabanków oraz firm pożyczkowych nie dokonuje wnikliwej analizy wiarygodności kredytowej i postanawia o udostępnieniu gotówki pożyczkobiorcy już w 15 minut. Warto jednak podkreślić, że zazwyczaj udzielenie tego typu zobowiązania wiąże się z dużo wyższymi opłatami niż w przypadku klasycznych kredytów bankowych. Dodatkowo parabanki i firmy kredytowe mogą udostępniać swoim klientom zdecydowanie mniejsze środki niż w przypadku klasycznego kredytu np. gotówkowego. Potrzebując szybkiej gotówki na dobrych warunkach, zdecydowane lepiej jest w pierwszej kolejności udać się do banku.

Czy i w jaki sposób można przyspieszyć wydanie decyzji kredytowej?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, czas wydania decyzji kredytowej, nawet w przypadku szybkich kredytów nie jest taki sam we wszystkich instytucjach i może zależeć od wielu czynników. Warto jednak wiedzieć, że istnieją metody, które pozwalają na otrzymane szybciej informacji od banku. Pierwszym bardzo ważnym warunkiem, który należy spełnić, by przyspieszyć otrzymanie decyzji, związanej z udzieleniem kredytu jest złożenie kompletnego, prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z kompletem wymaganych przez bank dokumentów. Jeżeli wydaje się to zbyt skomplikowane, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Dodatkowo należy podkreślić, ze aplikacje składne online zazwyczaj obsługiwane są szybciej niż te złożone w klasyczny sposób w placówce instytucji. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość zawnioskowania do banku o przyspieszenie wydania decyzji kredytowej, jednak taką prośbę trzeba bardzo dobrze uargumentować, by przychylił się on do niej.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/blogfinance24.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here