Pożyczki to temat, z którym zapoznaje się coraz więcej Polaków. Ten szybki sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki wybierany jest często przez osoby, które ze względu na swoją historię kredytową nie mogą pozyskać kredytu w banku. Jeszcze prostszą formą uzyskania gotówki jest pożyczka na czek GIRO.

Co to jest pożyczka na czek GIRO?

Większość pożyczek, które oferują firmy pożyczkowe przekazywana jest na rachunek bankowy. Aby ją uzyskać, potrzebne jest konto internetowe lub klasyczny rachunek bankowy. Wydaje się, że nie jest to problem, ponieważ w dzisiejszych czasach prawie każdy posiada konto bankowe. Jednak „prawie każdy” nie oznacza „każdy”.  Pożyczki na czek GIRO dedykowane są właśnie dla osób, które konta w banku nie posiadają, lub też z jakichś powodów nie chcą mieć pożyczonej kwoty na koncie (boją się komornika lub mają wspólny rachunek z drugą osobą). Dokładniej, co to jest pożyczka na czek GIRO wyjaśnia silesiakredyt.pl. W dużym skrócie można jednak powiedzieć, że jest to pożyczka przyznawana w formie kwitu (mającego postać fizyczną lub elektroniczną), który można wymienić na poczcie.

Jak zdobyć pożyczkę na czek GIRO?

Pożyczkę w formie czeku GIRO uzyskuje się  w taki sam sposób, jak każdą inną pożyczkę. Można więc wypełnić wniosek przez Internet, albo złożyć go bezpośrednio w firmie pożyczkowej. Wypełniając wniosek, w opcjach należy wskazać wypłatę w formie czeku GIRO.

Kiedy pożyczka zostanie zatwierdzona, z odpowiednim dokumentem (czyli czekiem), należy podejść do najbliższej placówki pocztowej lub też Banku Pocztowego. Tam należy przedstawić czek oraz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Aby dostać pożyczkę w postaci czeku GIRO, należy spełnić większość warunków, jakie są wymagane w przypadku starania się o klasyczną pożyczkę. Jednak w przypadku pożyczki na czek GIRO wymagana jest dodatkowo w większości przypadków dobra historia kredytowa. Jest to pewnego rodzaju paradoks, ponieważ wiele osób bierze tego rodzaju pożyczki z uwagi na komornika, który mógłby wejść na ich konto.

Pożyczka na czek GIRO – dla kogo?

Jak już zostało wspomniane, pożyczkę w formie czeku GIRO bardzo często wybierają osoby, które mają problemy z komornikiem – a jest ich Polsce około 3 milionów! Taka forma pożyczki gwarantuje, że komornik nie zabierze pieniędzy, ponieważ wypłacane są one w gotówce. Jednak z uwagi na to, że wiele firm pożyczkowych wymaga pozytywnej historii kredytowej, jeśli jesteś osobą, której komornik zajął konto, musisz poszukać odpowiedniej placówki, która zaakceptuje  Twoje zadłużenie.

Pożyczki na czek GIRO są również odpowiednie dla osób, które aktualnie nie posiadają żadnych środków na koncie, większość bowiem procesów pożyczkowych wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego.  Jest to również dobra opcja dla każdego, kto ma wspólny rachunek na przykład z małżonkiem i z jakichś powodów nie chce dzielić się z nim wiedzą o zaciągniętej pożyczce.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/blogfinance24.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here