Na rynku finansowym, wśród wielu propozycji kredytowych oferowanych przez banki, coraz częściej można się spotkać z propozycją konsolidacji. Dla kogo jest przeznaczona ta opcja? Kto może i powinien skorzystać z konsolidacji kredytów i na jakich zasadach to działa?

Czym jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów, to nic innego, jak połączenie w jedno kilku różnych zobowiązań kredytowych, aby móc je spłacać w ramach jednego długu. Wiąże się to z tym, że płacenie kilku rat, bywa pod wieloma względami obciążające i ryzykowne, więc szuka się innych rozwiązań, które pozwolą nam na uniknięcie problemów z wierzytelnościami nie do spłacenia. Oczywiście, aby móc skorzystać z konsolidacji, należy wcześniej spełnić określone warunki stawiane przez bank.

Jak skonsolidować kredyty?

Na czym konkretnie polegają konsolidacje kredytów szerzej wyjaśnia konsolidujkredyt.pl. W skrócie wygląda to tak, że idzie się do banku i wypełnia od odpowiedni wniosek. Przyznanie kredytu konsolidacyjnego przedstawia się podobnie, jak w przypadku innych form kredytowania – należy więc opisać swoje dane, w tym informacje o dochodach i sytuacji finansowej, a także dodatkowo okazać wszystkie umowy kredytowe wraz z harmonogramem spłaty rat. Bank oblicza naszą zdolność kredytową oraz sprawdza, czy jesteśmy klientem wiarygodnym. Bierze się pod uwagę wysokość kwoty pozostałej do spłaty i właśnie na nią udziela się kredytowania. Klient ma wówczas tylko jedno zobowiązanie zamiast kilku, do tego ujednolicone oprocentowanie.

Gdzie można skonsolidować kredyty?

Przede wszystkim kredyty konsolidacyjne to opcja dostępna jedynie w bankach. Chcąc otrzymać finansowanie w innej placówce, można jedynie liczyć na pożyczkę konsolidacyjną, która działa w bardzo podobny sposób, ale pod wieloma względami jest łatwiejsza do otrzymania, choć też bardziej ryzykowna. Zanim jednak podejmie się konkretną decyzję, najlepiej byłoby sprawdzić dostępne oferty, porównać je i obliczyć, która z nich będzie najkorzystniejsza dla naszej sytuacji.

Kto powinien skorzystać z konsolidacji kredytów?

Warto zastanowić się teraz nad inną kwestią, mianowicie – kto powinien skorzystać z konsolidacji kredytów bankowych. Przede wszystkim jest to oferta kierowana do osób, które posiadają już inne (więcej niż jedną), zobowiązania kredytowe, które różnią się między sobą wysokością kwot, czasem spłaty, wielkością rat czy ogólnymi warunkami, na jakie zostały przyznane. Jest to propozycja dla tych, którzy dotychczasowo swoje zadłużenia spłacali terminowo i nie mają żadnych zaległości, jednak z różnych powodów obecna sytuacja jest niewygodna lub istnieje ryzyko, że w niedalekiej przyszłości może pojawić się problem regulacją długu. Jeżeli tak właśnie jest, wówczas z pewnością powinno się skorzystać z takiej okazji.

Kredytem konsolidacyjnym można spłacać jedynie inne kredyty i pożyczki bankowe – mało który bank daje możliwość rozliczania w ten sposób zobowiązań pozabankowych. W tym drugim przypadku najczęściej szuka się właśnie pożyczek konsolidacyjnych w firmach pożyczkowych.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/blogfinance24.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here