Systematyczne odkładanie zgromadzonych przez siebie środków jest oczywiście niezmiernie istotne w naszym życiu. Jednak równie ważnym problemem jest ,to w jaki sposób to robić, aby nasze pieniądze były nie tylko bezpieczne, ale i efektywnie na siebie zarabiały.

Jakie metody oszczędzania wybierają Polacy?

Najbardziej popularnym sposobem odkładania swych środków są lokaty krótkoterminowe- prawie 90%  klientów polskich banków decyduje się właśnie na nie. Dlaczego tak się dzieje? Nie lubimy ,,zamrażać’ swoich oszczędności na długi okres czasu. Dodatkowo, każda lokata obarczona jest pewnym oprocentowaniem. Wynika z tego, że nawet po krótkim czasie jej trwania otrzymamy kwotę powiększoną o należne odsetki. Niewiele mniej niż połowa konsumentów wybiera opcję lokaty długoterminowej. Zazwyczaj można w ten sposób zarobić więcej, jednak wiąże się to z długotrwałym unieczynnieniem naszych pieniędzy. 35 % klientów powierza zgromadzone środki funduszom inwestycyjnym, na których zyskać można naprawdę interesujące kwoty. Szeroką ofertę i wszystkie informacje o takich funduszach znajdziesz na viennalife.pl. Nadal dość mało popularnym sposobem na odkładanie pieniędzy są obligacje skarbowe, które wybiera mniej niż 10% oszczędzających.

Jaki sposób oszczędzania będzie najlepszy?

To zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Dla osób, które oczekują dość szybkiego zarobku na swych oszczędnościach dobra będzie lokata krótkoterminowa. Dla tych, którzy mają więcej cierpliwości, zdecydowanie lepszą opcją będzie depozyt długoterminowy. Są też osoby, które bardziej niż oszczędzanie, cenią sobie właśnie zarabianie i dla takich klientów polecane są fundusze inwestycyjne, czy obligacje skarbowe. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych oczekiwań i możliwości, jakie aktualnie posiadamy.

Na rynku finansowym dostępnych jest wiele różnych metod oszczędzania- ważne, aby przede wszystkim nie odkładać pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale i mało efektywne. W wyborze najbardziej dopasowanej dla Ciebie metody pomoże viennalife.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here