Telefon, Internet czy telewizja dostępna w ramach usługi abonamentowej to nic nowego. Z tego typu rozwiązań korzysta niemal każdy. Za to nowością, która dopiero podbija nasz rynek, jest samochód na abonament, który stanowi ciekawą alternatywę dla zakupu nowego pojazdu. Pozwala zaoszczędzić czas oraz mnóstwo stresu. Czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Auto na abonament – czy to pomysł godny zainteresowania?

Zakup samochodu, podobnie jak własnego mieszkania to poważna decyzja i spore obciążenie dla domowego budżetu. Niestety w przeciwieństwie do lokali mieszkalnych, samochody każdego roku tracą na wartości. Posiadanie własnego samochodu to również sporo obowiązków. Istnieje jednak możliwość korzystania z zalet posiadania auta, bez brania na siebie dużej odpowiedzialności – a co najważniejsze, wydawania dużej sumy pieniędzy. Auto abonament to nowość w naszym kraju, która jednak w szybkim tempie zdobywa setki zwolenników. Firmy oferują możliwość wypożyczenia auta w usłudze abonamentowej, co przypomina wynajem długotrwały. Wystarczy jedynie dopełnić niezbędnych formalności i każdego dnia płacić niedużą ratę oraz cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem niemal nowego samochodu. Co ciekawe, większość takich formalności można zrealizować przez Internet. Co się do nich zalicza?

Na samym początku trzeba wybrać dealera oraz auto dostępne w ofercie. Warto stawiać jedynie na sprawdzone firmy – takie jak Carberry, które cieszą się pozytywnymi opiniami. To głównie od modelu oraz pakietu będą zależeć miesięczne opłaty. Ustalić też trzeba ilość kilometrów do przejechania, kolor pojazdu, silnik oraz rodzaj opon. Po złożeniu zamówienia i zaakceptowaniu go przez firmę, wystarczy jedynie podpisać umowę oraz wpłacić zaliczkę. Auto będzie gotowe do odebrania po kilku dniach i zostanie do naszej dyspozycji przez cały okres trwania umowy, która może być podpisana na rok lub dłużej.

Samochód na abonament – zalety nowoczesnego rozwiązania

Zdecydowanie się na auto na abonament niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim oszczędność czasu i komfort. Użytkownik zwolniony jest ze wszelkich opłat oraz ewentualnych problemów technicznych, o których muszą pamiętać tradycyjni właściciele aut. Wszystkie koszty – między innymi takie jak ubezpieczenie oraz serwisowanie – wliczone są w opłatę abonamentową. W przypadku poważniejszej usterki, firma zapewnia auto zastępcze. Rozwiązanie to daje również możliwość poruszania się różnymi modelami aut – nie jesteś zmuszony na jazdę jednym autem przez kilka lub kilkanaście lat, jak to często ma miejsce w przypadku kupna samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here