Bank bez baz?

Jak doskonale każdy zdaje sobie sprawę, wnioskowanie o kredyt w banku, związane jest z weryfikowaniem zdolności kredytowej. Oznacza to, że za każdym razem potencjalny kredytobiorca zostanie zweryfikowany w bazach takich jak BIK czy KRD. Nie tylko nasze zarobki i wydatki wpływają na decyzję banku ale także historia kredytowa, która pozwala zweryfikować czy jesteśmy godni zaufania. W ten sposób bank sprawdza jak duże ryzyko wiąże się z udzieleniem kredytu danej osobie. Nie ma więc najmniejszych szans ma kredyt w banku bez baz. Jednak dzięki temu możemy liczyć na dobre warunki, a w konsekwencji na tanie finansowanie.

Nie każdy może poszczycić się zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie, która daje mu szansę na pozytywną decyzję banku. Jednak nie oznacza to, że nie ma żadnego sposobu na pozyskanie dodatkowego finansowania.

Czym jest pożyczka bez sprawdzania baz

Pożyczka bez sprawdzania baz to częste hasło reklamowe wielu instytucji pozabankowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych banków te nie są związane przepisami prawa bankowego. To właśnie one nakładają na banki obowiązek każdorazowej weryfikacji klienta pod kątem jego zdolności kredytowej, a więc mówiąc bardziej zrozumiale, do weryfikacji jego zdolności do spłaty zobowiązania. Instytucje pożyczkowe, również nie działają bez żadnych wytycznych. Jednakże pożyczki podlegają przepisom kodeksu cywilnego i dają dużo większą swobodę. W praktyce oznacza to, że instytucje pożyczkowe podchodzą bardziej liberalnie do zdolności kredytowej potencjalnych klientów.

Gdzie dostanę pożyczkę bez sprawdzania baz

Odpowiedź gdzie dostanę pożyczkę bez sprawdzania baz jest więc prosta. Taką ofertę mają instytucje pozabankowe https://splatakredytow.pl/pozyczka-gotowkowa/, udzielające pożyczek. Nie oznacza to jednak, że żadna instytucja nie będzie sprawdzała swoich klientów w bazach dłużników. W przeciwieństwie do banków nie mają takie obowiązku, jednakże mają do tego prawo. Czy zweryfikują potencjalnego kredytobiorcę w bazach czy też nie, zależy tylko i wyłącznie od nich. Co więcej, nawet jeśli zdecydują się na taką weryfikację nie są w żaden sposób związane jej wynikiem. Co to dla nas oznacza?

Z całą pewnością możemy znaleźć ofertę instytucji pożyczkowych, które oferują pożyczkę bez sprawdzania baz. Z kolei w sytuacji, gdy taką weryfikację zakładają, nawet negatywne wpisy nie przesądzają o tym, czy dostaniemy pożyczkę czy też nie. Instytucje pozabankowe kierujące swoją ofertę przede wszystkim do tych, którzy nie mają szans na dodatkowe finansowanie w banku, są bardziej tolerancyjne jeśli chodzi o naszą zdolność kredytową. Jednak coś za coś. Ze względu na niepewną sytuację klienta, instytucje pożyczkowe ryzykują znacznie więcej, niż banki udzielające kredytów po dokładne weryfikacji każdego kredytobiorcy. Stąd też znacznie wyższe ceny, które przyjdzie nam zapłacić za pożyczkę bez sprawdzania baz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here