Pojęciem zdolności kredytowej https://zwolen.habzafinanse.com.pl/ oznacza się zdolność potencjalnego kredytobiorcy do spłacenia w określonym czasie pożyczonej kwoty wraz z naliczonymi odsetkami. Ocenie zdolności kredytowej na pewno zostaną poddani klienci ubiegający się o kredyt w banku. Placówka, w której wnioskujesz o kredyt musi mieć pewność, że będziesz regularnie spłacał zobowiązanie. Jak wiadomo, bank decydując się na przyznanie kredytu chce zarobić na tym produkcie, dlatego musi ograniczyć do minimum ryzyko nie płacenia przez klienta rat.

Nieco inaczej będzie w przypadku ubiegania się o pożyczkę w firmie pożyczkowej. W placówkach udzielających krótkoterminowych pożyczek weryfikacja zdolności kredytowej jest znacznie uproszczona, a rozpatrzenie wniosku może trwać zaledwie kilka minut. Dlatego też pożyczki bez sprawdzenia zdolności kredytowej cieszą się coraz większym powodzeniem. Musisz jednak korzystać z nich ostrożnie! Skoro firma pożyczkowa nie sprawdza Twojej zdolności kredytowej możesz zadłużyć się na zbyt wysoką kwotę, której spłata może Ci sprawić w przyszłości kłopot. W ten sposób szybko możesz popaść w długi i stracić płynność finansową.

Podsumowując, banki i firmy pożyczkowe udzielają pożyczek/kredytów na innych zasadach. Banki będą wymagały okazania zdecydowanie większej ilości dokumentów i procedur niż firmy pożyczkowe.

Dla porównania wskażemy dokumenty wymagane w obu przypadkach:

BANK: dowód osobisty, wniosek kredytowy, zaświadczenie o dochodach, sprawdzenie historii kredytowej, ocena zdolności kredytowej oraz umowa kredytowa, podpisana na końcu.

FIRMY POŻYCZKOWE: dowód osobisty… i podpisanie umowy. Tak właśnie często wygląda proces weryfikacji podczas ubiegania się o pożyczkę z firmie pożyczkowej. Minimum formalności i szybka decyzja.

Jak widzisz udzielanie finansowania w tych przypadkach może znacznie się od siebie różnić. Nie zawsze jednak pominięcie oceny zdolności kredytowej wyjdzie nam na dobre. Czasem lepiej skorzystać z pomocy doradcy kredytowego Zwoleń Habza Finanse i starać się o tańszy kredyt bankowy.

Pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej to także inne ryzyko. Jak wcześniej wspomniano można pokusić się o zbyt dużą kwotę. Niestety niebezpieczeństw jest jeszcze więcej – łatwość i szybkość udzielania szybkich pożyczek może sprawić, że zamiast jednej pożyczki zaczniesz zaciągać kolejne. Stąd już niedaleko do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here