Wiele osób prowadzących firmy o charakterze handlowym potrzebuje sprawnego auta dostawczego. Niestety zakup za gotówkę jest najczęściej poza zasięgiem większości przedsiębiorców. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może być leasing. Dzisiaj przedstawimy propozycję Volkswagen Financial Services, a mianowicie Leasing Profit Lease. Z przygotowanego przez nas artykułu dowiesz się, jakie są największe zalety tej formy finansowania.

Czym jest Leasing Profit Lease?

Leasing Profit Lease nazywany jest także leasingiem z rynkową wartością końcową. Ten rodzaj produktu finansowego pojawił się w naszym kraju całkiem niedawno. I niemal od razu zyskał sobie wielką popularność wśród przedsiębiorców. Taka forma leasingu pozwala na efektywne finansowanie samochodów w firmie.

Leasing z rynkową wartością opiera się na spłacie jedynie spodziewanej utraty wartości samochodu. Przyjmijmy, że auto o wartości 100 000 złotych w ciągu pierwszych 4 lat użytkowania traci ok. 40% wartości. W ramach omawianej formy leasingu podczas umowy zawartej np. na 4 lata spłacisz właśnie 40%, czyli w tym przypadku ok. 40 000 złotych. Jeśli te 40 000 złotych podzielisz na 48 rat (4 lata), wysokość miesięcznej raty leasingowej wyniesie niewiele ponad 800 złotych. Taka rata za zupełnie nowy samochód to bardzo atrakcyjna propozycja dla każdego przedsiębiorcy.

Oczywiście takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Posługując się powyższym przykładem, można łatwo obliczyć, że przy spłacie 40% wartości samochodu w ratach leasingowych za jego wykup będziesz musiał zapłacić pozostałe 60% wartości, a więc ok. 60 000 złotych. Czy to powinno cię odstraszyć? Absolutnie nie, ponieważ nie masz obowiązku wykupu pojazdu po zakończeniu umowy. W takiej sytuacji możesz po prostu podpisać nową umowę, dostać nowe auto i znowu płacić relatywnie niskie raty leasingowe.

Jakie są cechy charakterystyczne leasingu z rynkową wartością? Leasing – samochody dostawcze 

Czas najwyższy zebrać cechy charakterystyczne omawianego produktu, abyś zyskał pełen obraz leasingu z rynkową wartością. Okres leasingu wynosi zazwyczaj 2-5 lat. W praktyce większość przedsiębiorców podpisuje umowy na 3-4 lata. Leasingobiorca nie ma obowiązku wykupu pojazdu po zakończeniu umowy. Może go oddać i zamienić na nowy model.

Dużym atutem tej formy leasingu jest brak konieczności wniesienia opłaty wstępnej. Oczywiście jeśli masz wolne środki, możesz wpłacić maksymalnie 30% wartości auta, obniżając tym samym wysokość i tak już niskiej raty leasingowej. Pamiętaj, że to do Ciebie należy decyzja dotycząca sposobu zakończenia umowy. Co istotne decyzji nie musisz podejmować przy podpisywaniu umowy. W ramach leasingu z rynkową wartością możesz także sfinansować ubezpieczenie auta. W racie leasingu może być także zawarte ubezpieczenie spłaty leasingu i ubezpieczenie 100% wartości fakturowej. To ostatnie zabezpiecza Cię na wypadek kradzieży lub całkowitego zniszczenia pojazdu.

Na stronie kalkulator.vwbank.pl możesz wybrać interesujący Cię model auta i samodzielnie obliczyć szacunkową wartość raty leasingowej. To powinno ostatecznie przekonać Cię, że taka forma finansowania nowego auta będzie dla Twojej firmy bardzo atrakcyjną opcją. A co najważniejsze nie obciąży Twojego firmowego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here