Idealna kosiarka dla twojego ogrodu lub pola

0
1381

Przy posiadaniu dużego ogrodu, sadu lub gospodarstwa kosiarka jest niezbędnym urządzeniem. Aby jednak skutecznie wykonywać prace pielęgnacyjne, najlepiej nie stawiać na urządzenia uniwersalne, lecz zakupić sprzęt dedykowany do konkretnych powierzchni.

Kosiarki listwowe

Jeśli posiadamy duży ogród lub pole uprawne, to dobrze wiemy, że zakup specjalistycznej kosiarki jest niezbędny, aby skutecznie zadbać o uprawy i rośliny. W przypadku sadów regularne koszenie alejek jest działaniem niezbędnym do utrzymania porządku i pełnego dostępu do upraw. Doskonałym rozwiązaniem dla trudno dostępnych miejsc, gdzie niewiele jest przestrzeni, takich jak np. sad, są ręczne kosiarki listwowe oferowane przez firmę Tielbüerger. 

Tego typu sprzęt świetnie nadaje się do koszenia trawy w sadach owocowych i na plantacjach krzewów i drzewek, gdzie gęste zadrzewienie utrudnia dostęp do koszonych powierzchni. Tego typu kosiarki posiadają napęd na koła jezdne, dlatego poruszanie się i operowanie takim sprzętem nie wymaga dużej siły. 

Kosiarki listwowe firmy Tielbüerger znakomicie sprawdzają się również w trudnym terenie górzystym oraz na wyżynach. Sprzęt zaopatrzony jest w wyłączniki czuwakowe oraz sprzęgło przeciążeniowe, a dodatkowo został znakomicie wytłumiony pod względem drgań, dzięki czemu praca kosiarką jest bezpieczna i bezinwazyjna. Z kolei siedmiostopniowa przekładnia gwarantuje wysoką wydajność pracy.

Kosiarki bijakowe

W przypadku pól uprawnych również niezbędne są cykliczne prace kosiarką w celu zlikwidowania niechcianej trawy oraz odradzających się chwastów. Znakomitym rozwiązaniem w tym przypadku są oferowane przez firmę Tielbüerger kosiarki bijakowe, które można podłączyć do traktora, a nawet quada. 

Kosiarki bijakowe to urządzenia do zadań specjalnych, wykorzystywane w terenie o zróżnicowanej, nierównej powierzchni. Tego typu kosiarki poza funkcją koszenia, działają jak klasyczny rozdrabniacz, bez trudu pokonując krzaki, grube chwasty, a także samosiejki drzew oraz kretowiska. Dzięki temu znacząco zaoszczędzimy czas w trakcie prac polowych i tym samym obniżymy również koszty związane z pielęgnacją upraw rolnych lub ogrodu.

Produkty oferowane przez firmę Tielbüerger to najwyższej klasy sprzęt pochodzący od niemieckiego producenta. Jak już wspomniano, firma oferuje również kosiarki bijakowe w formie umożliwiającej podłączanie ich do quada. Dzięki temu na mniejszych czy trudno dostępnych powierzchniach również bez problemu wykonamy niezbędne prace związane z koszeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here