Ogrodzenia panelowe hitem wdzierają się na polski rynek. Nic dziwnego, ponieważ pozwalają na szybkie osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów w postaci funkcjonalnego, spójnego stylistycznie i ładnego ogrodzenia. Do niedawna kojarzyły się głównie z firmami i przedsiębiorstwami, dziś widywane coraz częściej na posesjach prywatnych. Co stoi za ich popularnością? Czym się kierować przy ich wyborze?

Zalety i rodzaje ogrodzeń panelowych

Jedną z największych zalet ogrodzeń panelowych jest czas niezbędny na ich postawienie. Kompletne ogrodzenie z ich wykorzystaniem można ustawić już w ciągu jednego czy dwóch dni. Oczywiście ich trwałość, jak i finalny koszt inwestycji zależy od mnóstwa czynników – m.in. wykorzystanych materiałów, technologii produkcji, producenta, przygotowania podłoża czy wykonawcy, jednak w wielu przypadkach ogrodzenia panelowe Poznań okazują się relatywnie niedrogim i trwałym rozwiązaniem. Ogrodzenia panelowe są zazwyczaj dostępne w wielu wariantach, co daje możliwość dostosowania ich do swoich oczekiwań (jak i budżetu). W przypadku uszkodzeń wystarczy wymienić jeden element, a nie całość, co powoduje, że w dłuższej perspektywie ich wykorzystanie jest niskokosztowe. W większości typów ogrodzeń panelowych mojemu liczyć na solidnie wykonaną ochronę antykorozyjną, zapewnianą przez cynkowanie. Z tego względu ogrodzenia panelowe są stosowane jako rozwiązania pozwalające przez lata cieszyć się nienagannym wyglądem. W przypadku cynkowania ogniowego szacowany czas użyteczności szacowany jest na kilkadziesiąt lat, a elementy zabezpieczone poliestrem mogą pochwalić się nawet lepszym zabezpieczeniem.

Choć zdecydowana większość ogrodzeń panelowych jest wykonana z metalu, to nie jest to jedyny obecny na rynku materiał wykorzystywany przy ich produkcji. Oprócz metalowych ogrodzeń w różnych wzorach i kolorach możemy spotkać również ogrodzenia panelowe wykonane z drewna (dąb, świerk, sosna) czy betonu. Na szczególną uwagę zasługują panele umożliwiające sezonową podmianę elementów (co jest szczególnie ciekawe np. w okresie świątecznym).

Proste czy przetłaczane?

Chętnie wybierane i tańsze są ogrodzenia proste – najcześciej ma około 2,5 metra długości (przęsło) i składa się z poziomych drutów o wymiarach 2×6 lub 2×8 i pionowych o średnicy 5 lub 8 mm. Takie ogrodzenie niestety nie należy do najbardziej stabilnych i wymaga korzystanie ze stalowych kształtowników pełniących rolę słupków. W przypadku ogrodzeń przetłaczanych korzysta się z prętów tłoczonych wzdłużnie, co pozytywnie wpływa na jego stabilność, dzięki czemu nie wymaga dodatkowych wzmocnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here