Długoterminowy wynajem samochodów Warszawa – czy to opcja godna polecenia?

0
985

Polacy coraz chętniej korzystają z opcji wypożyczenia samochodów – udając się na wakacje, odwiedzając rodzinę lub znajomych, lub na czas, kiedy ich główny środek transportu znajduje się w naprawie. Jednak samochód wynająć można nie tylko na krótkie okresy – coraz częściej spotykane są opcje wynajmu długoterminowego. Czy to opcja warta rozważenia i opłacalna?

Kiedy warto rozważyć wynajem długoterminowy?

W jakich sytuacjach wynajem długoterminowy ma sens? Sytuacji wbrew pozorom jest całkiem sporo. Nie każdy z nas posiada samochód na własność i coraz częściej uświadamiamy sobie, że niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie. Porównując koszta wynajmu długoterminowego z zakupem nowego pojazdu i tempem, w jakim tracą one na wartości, może okazać się, że bardziej ekonomiczną opcją będzie wynajęcie pojazdu. Odchodzą nam wtedy zobowiązania związane z serwisowaniem, kwestie gwarancyjne, wymiany eksploatacyjne, czy problemy z późniejszą odsprzedażą. Nie interesuje nas również utrata wartości czy ubezpieczenie. W dodatku, wynajmując samochód, zawsze możemy liczyć na młody egzemplarz, który po upływie kontraktu możemy wymienić na inny (może to być co 3,6 czy 12 miesięcy). Na coś takiego trudno liczyć posiadając własne auto.

Wynajem długoterminowy to również najlepsza opcja dla przedsiębiorców poszukujących samochodu dla swoich pracowników. Nie muszą oni żmudnie zastanawiać się nad doborem odpowiedniego egzemplarza ani stresować się sposobem, w jaki pracownicy z nich korzystają. Jest to również rozwiązanie bardzo elastyczne – dzięki opcji wynajmu unikają długotrwałych zobowiązań, np. leasingowych, co jest szczególnie pożądanym rozwiązaniem w obecnej niestabilnej sytuacji, kiedy nikt z przedsiębiorców nie może być pewien rozwoju sytuacji i tego, czy uda mu się utrzymać klientów i swój udział w rynku.

Jak bezproblemowo, szybko i pewnie wynająć samochód?

Jeśli interesuje Cię długoterminowy wynajem samochodów Warszawa, to masz szeroką ofertę podmiotów zajmujących się świadczeniem tego rodzaju usług. Warto jednak przyjrzeć się im bliżej – nie tylko porównać kryjące się za tym koszta, ale również przyjrzeć się ukrytym opłatom, ocenom wystawionym przez poprzednich klientów, polityce zwrotów, a także porównać sieć placówek, z których można odebrać i gdzie można odstawić samochód po zakończonej umowie. Bardzo wysoko oceniana jest oferta Fleetcorp, działającej na terenie niemal całego kraju sieci wypożyczalni samochodów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here