Panele winylowe to nowatorskie rozwiązanie, a zarazem hit wśród paneli podłogowych. Są one doceniane za wysoką jakość, wszechstronność oraz autentyczny design. Coraz większe zainteresowanie takim wykończeniem podłogi sprawia, że coraz to nowe firmy wprowadzają je do swojej oferty i dzięki temu możemy liczyć na większy wybór. Jakimi zaletami wyróżniają się panele winylowe i jak zaaranżować przy ich pomocy nowoczesne wnętrze?

Zalety paneli winylowych

Panele winylowe wprowadzają do wnętrza ciepłą atmosferę – w przenośni oraz dosłownie. Dzięki temu, że wykonane są z kilku warstw winylu, wyśmienicie przewodzą ciepło. Dlatego to doskonałe rozwiązanie, jeżeli myślimy o ogrzewaniu podłogowym. Nawet same w sobie w kontakcie z bosą stopą dają przyjemne uczucie ciepła, co znacząco podnosi komfort wszystkich domowników.

Ogromnym atutem paneli winylowych jest ich wodoodporność – nawet bez stosowania żadnych listew przykrywających miejsca łączenia się dwóch elementów. Dzięki temu mogą one być stosowne zarówno w salonie, łazience, jak i kuchni. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałby zachować harmoniczną aranżację w każdym pomieszczeniu lub posiadają salon z kuchnią.

Gumowe właściwości paneli winylowych sprawiają, że jest produkt dźwiękochłonny. Unikamy więc efektu pukania, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych drewniany paneli. W pomieszczeniu wykończonym panelami winylowymi nie słychać kroków drugiej osoby, a biegające dzieci nie emitują hałasu.

Panele winylowe są też rozwiązaniem bardzo trwałym. Są odporne na ścieranie oraz uszkodzenia chemiczne i mechaniczne, co czyni je doskonałym wyborem do każdego mieszkania, gdzie znajdują się zwierzęta albo gromadka dzieci. Co więcej, bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości.

Modne aranżacje z wykorzystaniem paneli winylowych

Wymieniając zalety tego nowatorskiego rozwiązania, nie sposób nie wspomnieć o atrakcyjnym designie, jakimi możemy uzyskać z ich pomocą.

Panele winylowe w jasnym odcieniu są doskonałą bazą pod wiele różnych aranżacji – na przykład tych w stylu norweskim lub industrialnym. Stonowana barwa paneli przyczyni się do wykreowania w mieszkaniu atmosfery świeżości, szyku oraz elegancji. W minimalizmie bardzo często stawia się na monochromatyzm – dlatego panele podłogowe mogą przełamać chłodny charakter wnętrza, gdyż naturalna faktura drewna oraz subtelna mieszanka brązów i beżów ociepli całość. Podłoże do złudzenia przypominające naturalny surowiec doskonale będzie prezentować się z wszechobecną bielą, designerskimi dodatkami oraz prostymi geometrycznymi meblami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here