Pragniesz dbać o zdrowie swoje i najbliższych w sposób naturalnych? Starasz się prowadzić życie ekologiczne oraz zgodne z naturą? Chociaż nie da się zupełnie wyeliminować z naszego życia szkodliwych i sztucznych substancji, można jak najwięcej z nich zstąpić naturalnymi produktami – które niosą zdrowie oraz są źródłem cennych właściwości. Takim produktem z pewnością jest olej rokitnikowy.

Olej rokitnikowy – skarbnica cennych właściwości

Olej rokitnikowy wyróżnia się bardzo szerokim zastosowaniem – wykazuje właściwości lecznicze oraz kosmetyczne i pielęgnacyjne. Dzięki czemu jest on taką skarbnicą zdrowia?

W składzie oleju rokitnikowego znajdziemy garbniki, czyli składniki, które mają działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Odpowiedzialne są także za ulgę w przypadku pieczenia skóry lub uporczywego świądu. Kolejnym cennym składnikiem są flawonoidy, które działają przeciwutleniająco.

Olej z rokitnika to także bogate źródło witamin A, K, C, E oraz B. Dzięki temu poprawia odporność oraz przywraca energię. Natomiast nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają poziom cholesterolu. Nic dziwnego, że produkt ten jest chętnie stosowany w różnego rodzaju dolegliwościach – takich jak choroby jelit, zgaga, wrzody żołądka czy nadciśnienie.

Olej rokitnikowy – to produkt, na który warto postawi

Zbawienny wpływ oleju rokitnikowego na skórę znany jest już od setek lat. Jak stosować olej rokitnikowy w celach pielęgnacyjnych? Można go aplikować bezpośrednio na skórę twarzy oraz inne części ciała. Wystarczy kilka kropel tego specyfik, a cera staje się nawilżona, ujędrniona, a do tego zmarszczki są mniej widoczne. Co więcej, dzięki temu, że jest to w pełni naturalny kosmetyk nie obciąża skóry, nie podrażnia jej, ani nie powoduje alergii.

Olej z rokitnika powinien także znaleźć się w domowej apteczce każdego, kto ceni skuteczne oraz naturalne rozwiązania. Wspomaga on gojenie się ran oraz jest pomocny w walce z atomowym zapaleniem skóry oraz różnymi rodzajami alergii. Olej ten zalecany jest w przypadku poparzeń oraz odmrożeń – uśmierza ból i przynosi skórze ulgę. Coraz popularniejsze staje się zastosowani oleju rokitnikowego w kuchni – na przykład jako niezwykle zdrowego dressingu do sałatek.

Gdzie kupić dobrej jakości olej rokitnikowy? Warto poszukać sprawdzonego źródła, bo tylko wtedy możemy być pewni jego prozdrowotnych właściwości. Takim miejscem z pewnością jest sklep internetowy Etnobazar, który posiada bogatą ofertę produktów najwyższej klasy. Znajdziemy w nim olej rokitnikowy syberyjski, który uznawany jest za najlepszy, ze względu na ostry klimat, z którego pochodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here