Każdy, kto regularnie uczęszcza na siłownie, dobrze wie, jak duże ryzyko kontuzji niosą za sobą poszczególne ćwiczenia. Dlatego wśród entuzjastów sportu nie brakuje osób, które poszukują interesujących alternatyw na poprawę sylwetki. Jedną z nich może być elektrostymulacja mięśni. Przekonaj się, czym jest trening EMS i dlaczego warto z niego skorzystać. 

Czym jest trening EMS?

To nowoczesna metoda ćwiczeń, która stanowi połączenie pomiędzy aktywnością fizyczną
i elektrostymulacją mięśni. Takie rozwiązanie gwarantuje wiele korzyści. Przede wszystkim pomoże zrzucić zbędne kilogramy, a także pozbyć się cellulitu oraz zapewnić skórze młody wygląd przez długie lata. Warto nadmienić, że nie trzeba być wyczynowym sportowcem, aby móc skorzystać z treningu. To idealna metoda zarówno dla początkujących, jak
i zaawansowanych miłośników zdrowego stylu życia. 

Elektrostymulacja mięśni – na czym polega?

Podczas treningu przygotowanego przez firmę MEON, stosowany jest mechanizm elektrostymulacji. Oznacza to, że pod wpływem impulsów elektrycznych zwiększają się pracujące włókna mięśniowe. Prąd o odpowiedniej intensywności wpływa na skurcz mięśnia. Dzięki temu pracuje on na podobnej zasadzie, jak przy podnoszeniu obciążeń na siłowni. Jednak przy ćwiczeniach EMS, nie musimy martwić się o ryzyko kontuzji, co stanowi niekwestionowany atut takiego rozwiązania. To właśnie bezpieczeństwo treningu oraz komfort uczestników sprawiły, że elektrostymulacja mięśni cieszy się tak dużym zainteresowaniem. 

Jak wyglądają ćwiczenia EMS?

Uczestnicy zakładają lekki i wygodny kombinezon. Przed każdym 20-minutowym treningiem odbywa się 10-minutowa rozgrzewka. Podczas ćwiczeń impulsy pobudzają mięśnie do intensywnego działania. Oczywiście każdy trening odbywa się pod czujnym okiem profesjonalnego instruktora, który realizuje specjalny system MEON EMS opracowany przez wykwalifikowanych specjalistów z firmy MEON. Warto dodać, że każdy, kto zdecyduje się na ćwiczenia, może liczyć na wsparcie profesjonalnego dietetyka. Dzięki temu na znakomite efekty nie będzie trzeba długo czekać.

Dlaczego warto skorzystać z treningu EMS?

Ta nowoczesna metoda treningu stanowi doskonałą alternatywę dla ciężkich ćwiczeń siłowych. Dużo łatwiej możemy wzmocnić mięśnie oraz zgubić co najmniej kilka kilogramów. Ponadto nie musimy martwić się o kontuzje, gdyż podczas każdego treningu towarzyszy nam wykwalifikowany instruktor. Ich wiedza i doświadczenie sprawią, że z pewnością uzyskasz wymarzone efekty. Z twojej strony wystarczą tylko chęci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here