Kredyty, choć dla wielu z nas są codziennością, wciąż kryją wiele tajemnic, zwłaszcza gdy chcemy zaciągnąć korzystne zobowiązanie. Na etapie poszukiwania odpowiednich ofert oraz negocjowania warunków przyznania kredytu z bankiem można skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Czy jednak jest to opłacalne? Kto powinien skorzystać z jego usług?

Jak może pomóc doradca kredytowy?

Na początku warto zaznaczyć, ze doradca kredowy jest specjalistą, który prawo do wykonywania zawodu zyskuje poprzez zezwolenie wydawane przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz wpis do resetu doradców. Kredyty charakteryzują poradniki na kredytus.pl, przekazana tam wiedza jest rzetelna i wyczerpująca, jednak nie każdemu pozwoli na zrozumienie zawiłości kredytów, głównie hipotecznych. Aby je rozwiązać, warto udać się do doradcy kredytowego. Na pierwszym spotkaniu zbada on potrzeby przyszłego kredytobiorcy oraz zapozna się z jego aktualną sytuację, np. pytając o zarobki, by móc dobrać jak najkorzystniejszy dla niego kredyt. Kolejnym etapem współpracy jest przedstawienie korzystnych ofert, które dopasowane są do profilu kredytobiorcy. Wysokiej klasy doradca kredytowy omówi z klientem każdy z produktów oraz odpowie na jego pytania. Wybór kredytu nie kończy współpracy z doradą kredytowym. Ma on możliwość negocjowania z bankiem. W wielu przypadkach pozwala to na uzyskanie korzystniejszych warunków, ponieważ zna on specyfikę danej instytucji.

Kiedy warto udać się do doradcy kredytowego?

Doradcy kredytowi zazwyczaj świadczą usługi zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. Oznacza to, że z ich pomocy skorzystać może każdy, kto nie posiada wystarczającej wiedzy na temat finansów, by samodzielnie poruszać się w kwestiach bankowości i kredytów. Tego typu konsultacja zalecana jest w przypadku osób i firm, które w gąszczu ofert i promocji chcą odnaleźć realnie najkorzystniejsze zobowiązanie. Doradca kredytowy może także sprawdzić się jako pomoc dla osób, które chcą skonsultować wybrany produkt bankowy lub wyjaśnić kwestie związane z zapisami w jego regulaminie czy umowie. Warto zaznaczyć, że doradztwo kredytowe przeznaczone jest również dla osób, które obawiają się, ze nie dadzą sobie rady z formalnościami, które konieczne są do otrzymania zobowiązania.

Doradca kredytowy – jak korzystać z jego usług, by to się opłacało?

Doradca kredytowy otrzymuje wynagrodzenie od klienta, z którym współpracuje. Aby było to korzystne i opłacalne, warto wybrać odpowiedniego, sprawdzonego specjalistę. Oprócz posiadania zezwolenia do wykonywania zawodu powinien posiadać szerokie doświadczenie, które pozwala na profesjonalne podejście do wykonywanej pracy. Pożądanymi cechami w tym zawodzie są: umiejętność słuchania, otwartość, empatia, dociekliwość, rzetelność, szybkie reagowanie na zmiany. Najlepiej korzystać z usług eksperta, który w przeszłości pomagał komuś z rodziny lub grona przyjaciół.

Zazwyczaj pierwsza wizyta jest bezpłatna, a ceny za kolejne ustalane są indywidualnie w zależności od zakresu pracy wykonywanej przez doradcę kredytowego. Warto podkreślić, że zlecenie znalezienia korzystnych ofert wykwalifikowanemu specjaliście, jak i jego pomoc w negocjacjach może stanowić bardzo dużą oszczędność.

Ciekawą alternatywą pozwalającą na zmniejszenie kosztów konsultacji z doradcą kredytowym jest skorzystanie z porad online – dzięki temu nie ma konieczności tracenia czasu oraz wydawania pieniędzy na dojazdy do jego biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here